Co można robić po kognitywistyce?

Absolwenci kognitywistyki mają zdobyć przygotowanie zarówno do pracy naukowo-badawczej, jak i do pracy w instytucjach i organizacjach działających w różnych dziedzinach życia publicznego – od administracji publicznej po przemysł.

Wiedza kognitywistyczna przydaje się wszędzie tam, gdzie realizowane są zadania związane z zagadnieniami stymulowania rozwoju poznawczego, projektowania rozwiązań w zakresie komunikowania społecznego, czy też usprawnień w komunikacji w systemie człowiek – komputer.

Absolwent kognitywistyki może szukać zatrudnienia:

W branży IT

W agencjach branży IT, agencjach reklamowych oraz internetowych serwisach informacyjnych jako architekt stron internetowych, project manager, social media manager, webdeveloper lub copywriter.

W firmie

W firmach jako pracownik odpowiedzialny za komunikację z klientami oraz kreowanie wizerunku firmy, a także jako osoba odpowiedzialna za przygotowywanie ofert oraz tekstów promocyjnych i reklamowych.

Jako psychoterapeuta

W ośrodkach psychoterapeutycznych jako konsultant terapeuty osób cierpiących na upośledzenia poznawcze.

Prowadząc własną działalność

Jako osoba prowadząca własną działalność gospodarczą polegającą, na przykład, na świadczeniu usług związanych z komunikacją internetową, przekazywaniem informacji, promocją, reklamą itp.